Chytře na energii

Nespokojeně si prohlížíte poslední vyúčtování za elektrickou energii. Zase vyšší částka. Vy se přitom neustále snažíte energií šetřit. Jak je to možné?
Prohlédněte si pozorně všechny spotřebiče, které jsou ve vaší domácnosti. Především se zaměřte na ty, které používáte nejčastěji. Zajisté je to lednice, pračka a myčka na nádobí. Všechny uvedené spotřebiče by měly splňovat energetickou náročnost řady A a nejlépe označenou i několika plusy. Starší spotřebiče pro vás znamenají vysoké náklady a je na čase, abyste je co nejdříve vyměnili za novou moderní variantu.clamp
Hned po kontrole spotřebičů si překontrolujte osvětlení ve vašem bytě, nebo rodinném domě. V případě rodinného domu překontrolujte i osvětlení ve sklepních prostorách, venku a v garáži. Starý typ žárovek je mnohonásobně dražší, jelikož většinu získané energie přemění ne na světlo, ale na teplo. Oproti tomu nová úsporná zářivka je mnohem přátelštější k vašemu rodinnému rozpočtu. Energii, kterou si bere ze sítě a za kterou zaplatíte, spotřebuje výhradně k tomu, aby produkovala světlo a nikoliv teplo. Neplatíte tedy nic navíc.
Výměnou jedné žárovky na nový typ úsporných zářivek velkého efektu nedocílíte. Je třeba najednou vyměnit osvětlení v celé domácnosti a vybrat si vhodné typy nových svítidel. Do každé místnosti se hodí trochu jiný typ. Rozlišovat budete nejen výkonnost svítidla, ale i jeho barvu a rozptyl světla. Jiný typ zářivky zvolíte do chodby a koupelny, jiný se hodí do ložnice a obývacího pokoje. Vysoce výkonné zářivky oceníte především v kuchyni, při osvětlení pracovní desky na kuchyňské lince a u psacího stolu ve vaší pracovně.
Široký sortiment úsporných zářivek je sestaven tak, abyste našli vše potřebné do každé místnosti ve vaší domácnosti. Vyberte si nové osvětlení co nejdříve a již brzy budete šetřit peníze při každém rozsvícení.dark