Dekorační písek na tisíc způsobů využití

Barevné sklenice s umělými rostlinamidekorační písek Lepaso může vytvořit skutečně nevšední podívanou v čiré sklenici, misce nebo váze, kam umístíte umělé květiny. Písek lze do nádoby vsypat tak, aby vytvářel barevné přechody, například v podobě proužků nebo barevné duhy. Písek lze zakoupit ve v mnoha barevných variantách, které to umožňují.

Podstavec na svíčku – pořídíte-li si barevnou svíčku, nemusíte jí pokládat přímo na stůl, kde by odtékající vosk mohl způsobit jisté nepříjemnosti. Což takhle zkusit to s dekorativním pískem? Bude to zajímavé například v kontrastních barvách, řekněme zelený písek a okrová či krémová svíčka, anebo naopak – písek krémový či neobarvený (přírodní) a zelené, fialové nebo modré svíčky.

přesýpací hodiny s dekoračním pískem

Písek uklidňuje – dekorativní písky se nevyužívají jen pro estetické účely, ale zejména pro jejich úžasnou schopnost zklidnit mysl, navodit meditativní stavy, vnitřní klid a pohodu. Kameny, oblázky a písek zbavují depresivní nálady a spolu s dodávkou hořčíku léčí psychosomatické projevy stresu, jako jsou různé křeče, tiky, úzkosti či podráždění.

dekorační písek

Písek pro děti – děti milují různé přirozené kreativní předměty, zejména přírodního původu, jako jsou dřevěné větvičky, šišky, listy stromů a rostlin a samozřejmě i oblázky a písek. Můžete jim pořídit nejen pískoviště na zahradu, ale také do interiéru, do dětského pokoje, kde jim vyhradíte malý prostor v dřevěné ohrádce. Písek se velmi snadno uklízí, a pokud nedopatřením nějaký utrousí na koberec, nic se neděje, vysavač si s tím poradí. Přírodní písek (nebarvený) je netoxický a neublíží ani malým dětem, i kdyby pár zrnek písku spolkly.

Písek pro reflexní terapii na chodidla – na zahradě, na terase, ale třeba i v bytě, pokud jste šikovní, si můžete vytvořit dekorativní barefoot chodník. Může se jednat o pouhý úzký pruh na šíři chodidel, aby se tudy dalo pohodlně procházet. Pruh může sestávat z různých terénů, např. z dřevěných rozpůlených větviček, z jehličí, z větších i menších oblázků a samozřejmě i z barevného dekorativního písku.