Jak shodit přebytečná kila a netrápit se 

Zaručených rad, jak shodit přebytečné kilogramy najdeme na internetu hodně, ale skutečně některá ze zázračných diet funguje? Posuďte to sami.

Jak shodit přebytečná kila a netrápit se

Když nám o něco jde, dokážeme věřit čemukoliv. I tomu, co skutečně být pravdou nemůže. Stejně je to s dietami, chceme zhubnout a upínáme se na zázračné rychlé diety, které slibují úbytek váhy v rekordním čase a bez námahy. Každá taková rychlá dieta je ale jen krátkodobá – tedy má krátkodobý účinek. Pokud opravdu shodit chcete, připravte se na to, že to bude běh na delší trať.

pexels-photo-5799616

Hlavně se netrápit

Rad, jak zhubnout existuje celá řada, ale skutečně platí jen jedno pravidlo. Pokud se chceme zbavit přebytečných kilogramů nastálo, je nutné vědět, že to nebude zadarmo a nebude to ani hned. Nikdy se ale nemusíte úplně trápit, stačí chtít a postupně změnit několik stravovacích návyků. Hubnutí není jen o cvičení a odříkání, je to o tom, najít tu správnou cestu. Každé tělo je jiné, v případě, že potřebujete shodit více kilogramů, je dobré poradit se s odborníkem na stravování, který vám může pomoci sestavit jídelníček na míru. Při delších zkoumání, ale možná sami přijdete na to, co děláte špatně.

pexels-photo-5529928

Každá změna je změna k lepšímu

Hubnutí není o tom, jak moc se hýbeme, je to spíše o tom, co jíme. Takže si zkuste sepsat, co denně sníte a v jakých intervalech. Máte na jídlo dost času a připravujete si ho doma? Pokud ne, změňte to. Jezte pravidelně a domácí stravu, nestravujte se venku, protože nikdy nevíte, co v jídle je. Zkuste vsadit na odlehčený jídelníček plný bílkovin a vlákniny, konzumujte zdravé potraviny, hodně ovoce a zeleniny – zkuste superpotraviny jako chia semínka, borůvky špenát nebo luštěniny. Mimochodem víte, že takové superpotraviny mezi které řadíme i obyčejné jablko mají v sobě všechny důležité látky, jsou zdravé a výživné? Místo knedlíků volte lehčí přílohu nebo snězte jen jeden. Každý takový malý krok vám pomůže zhubnout a najít správnou cestu ke zdravě vypadající postavě.

A jak je to s tím pohybem? Pokud vám nic neříká a moc sportování nedáte, rozhodně se nepřemáhejte. Zkuste přirozený pohyb jako jsou procházky nebo jízda na kole do práce. Když se vám podaří tohle skloubit, můžete se zanedlouho cítit mnohem lépe.