Když krycí plachtu, tak solární

Vždy je výhodné spojit to, co potřebujeme s tím, co můžeme mít. Tím spíše, když nám takové spojení přinese nezanedbatelné výhody.
A právě takové výhody nám může přinést i to, když si místo klasické, obyčejné krycí plachty na bazén, pořídíme plachtu solární.
hladina bazénu.jpg
Solární plachta na bazén má jednu velkou výhodu v tom, že nejenže brání tomu, aby se do vašeho bazénu dostaly nečistoty zvenčí, ale zároveň vaši vodu ohřívá a může to být až o několik stupňů oproti tomu, kdybyste měli pouze obyčejnou plachtu. A takové spojení se samozřejmě každému majiteli zahradního bazénu vyplatí, tím spíše, že cena solárních plachet na bazén je oproti těm normálním jen nepatrně vyšší, takže taková investice se vám jednoznačně vyplatí.
Solární plachta funguje tak, že energii ze slunečního záření předává vaší bazénové vodě v podobě tepla. Jenže aby to celé fungovalo tak, jak má, tak je nezbytné, abyste si vždy zvolili tu pravou velikost solární plachty na míru velikosti vašeho bazénu, ať již máte bazén s kruhovým anebo čtvercovým půdorysem. Na paměti byste zároveň měli mít i to, že aby vše fungovalo, tak je nezbytné, aby plachta ležela na vodní hladině. A je zde ještě jedna dobrá zpráva: zatímco ve dne solární plachta bazénovou vodu ohřívá od slunce, tak v noci naopak zpomaluje chladnutí vodní hladiny. Díky solární plachtě si tak koupání můžete ještě více zpříjemnit.
balonky na hladině.jpg
Navíc, je jisté, že tak jako tak si nějakou krycí plachtu na svůj bazén musíte pořídit. Bez ní by se voda ve vaší koupací nádrži během několika dní změnila k nepoznání a hlavně by pro účely koupání byla naprosto nepoužitelná. Naopak při správném použití krycí plachty, ať již solární anebo obyčejné, byste měli nádrž zakrývat okamžitě po ukončení koupání a nečekat se zakrytím třeba až do večera. Jen tak si budete moci po dlouhou dobu užívat jiskřivou a azurovou vodní hladinu.