Moderní, vzhledné a dokonale praktické nerezové zábradlí

Jakmile dostavíme schodiště, už musíme přemýšlet nad zábradlím. Většinou se nad těmito variantami přemýšlí dopředu. Zejména v případě rodinných domů, kde můžete mít předem naplánováno, jak vlastně všechno bude vypadat. Podobné to může být u firem, provozů nebo venkovních schodů. I tam je nezbytné dát patřičnou oporu, která je nesmírně důležitá především z hlediska bezpečnosti, ale v dnešní době plní ještě mnoho dalších funkcí, jako je design nebo moderní vzhled.

Ať už si vyberete schody ze dřeva nebo jiného druhu materiálu, pak musíte přemýšlet nad tím, jaký další druh materiálu k nim zvolíte. K dřevěným i skleněným povrchům se hodí nerezové zábradlí.

schody zábradlí

Pokud se vám zdá, že jiné materiály by s nerezem až tak dobře nefungovaly, můžete se podívat na některé z vizualizací a přesvědčit se o tom, jak vlastně navenek taková realizace působí.

Nerezový materiál je skvostný hned v několika ohledech. Je pevný a vysoce odolný. Působí čistě a svěže. Hodí se i k dalším materiálům, takže s ním nic nezkazíte. Rozhodně nešlápnete vedle, pokud ho přidáte ke dřevu nebo dokonce i sklu. Má opravdu dlouhou životnost, nepotřebuje žádnou složitou údržbu nebo úpravu, takže vám vydrží po dlouhé roky jako nový. A v neposlední řadě se snadno udržuje v čistotě, stačí jej přetřít suchým hadrem a setřít prach nebo lehce navlhčeným a setřete i drobné otisky či nečistoty ulpěné na povrchu.

firma panelák

Z hlediska bezpečnosti působí poměrně robustně, rozhodně bude dobrou opěrnou v případě, že se kdokoliv bude potřebovat zachytit a opřít. Přeci jen, od toho jej vlastně stavíme. Většinou se jedná o jednoduchý systém, který si můžete dle prostředí přizpůsobit, avšak nejčastěji jde o pár „šprušlí nebo lanek“, uložených nad sebou. Působí elegantně a rozhodně vám nebude rozbíjet vzhled dalších místností, takže tento materiál můžete použít jak do interiéru, tak i do exteriéru. Navíc na různá schodiště jakou jsou točená, kruhová nebo hranatá.