Na grafice nešetřete

Hraní počítačových her už dávno není pouze zálibou několika málo pubertálních dítek, jejichž rodiče mají na to, aby si mohli dopřát PC nebo herní konzoli. V současnosti hraje nějaké ty počítačové hry prakticky každý a často k tomu není potřeba ani onen zmiňovaný počítač. Hodně her se dá hrát například na mobilních telefonech, případně na tabletech či laptopech.
Herní grafická karta
Ty mají výhodu v tom, že jsou lehké s kladné, a tudíž se dají relativně snadno přenášet
. Člověk si tak může užívat třeskutou zábavu třeba i při cestě ve vlaku nebo v autobuse. To, co však není ono, je výkon a grafika. Chcete-li pařit ty nejnovější pecky v tom nejlepším nastavení, přenosná média vám budou v podstatě k ničemu. K tomu už budete potřebovat kvalitní osobní počítač, a to, pokud možno pořádně nabouchaný.
Propojené grafické karty

Lepší hraní

Počítač se skládá z mnoha komponenta a na všech samozřejmě záleží. Procesor, základní deska i paměti jsou velice důležité a bez nich by se počítat nerozjel, natož, abyste na něm mohli hrát nějaké hry, v případě, že nechcete do konce života hrát pouze tituly typu Tetris nebo Žolíky, měli byste investovat své peníze do alespoň trochu slušné grafické karty. Hlavně na ní totiž záleží. Když si pořídíte nějaký levný nic moc model, nečekejte, že budete smažit nejnovější pecky. Spíše budete rádi, že si budete moci zapnout program na kreslení. Problém opravdu skvělých grafik tkví ale v tom, že jsou skutečně drahé.
Grafika v počítači
Často je grafická karta nejen tím nejcennějším, co v počítači je, ale stojí dokonce více než všechny ostatní komponenty dohromady. V takovém případě se ale už jedná o absolutní špičku, která obvykle stojí více než dvacet tisíc korun. Na takovém železe si zahraje na plné detaily už skutečně všechno bez toho, aniž byste byli otravováni trháním obrazu, a to dokonce i ve vyšších rozlišeních. Ovšem očekávejte, že celý počítač vás bez monitoru a dalších periférií bude stát minimálně 35 000,- Kč, ale spíše více.

Posted in IT