Tahle bylinka pomáhala, pomáhá a bude stále pomáhat

Je trochu smutné, že mýty o konopné bylince a možná i lidské chyby, ji odsoudily k nejtvrdšímu trestu. No možná ani ne tak tu rostlinu, ta v podstatě za nic nemůže, ale spíš ty, kteří se jí rozhodli užívat ve svůj prospěch. A abychom byli ještě úplně přesní, tak nejhůře na tom budou ti, co ji budou pěstovat a prodávat. Řeč je o konopí neboli marihuaně, která je stále zastřena rozdílnými názory.

konopná semínka

  1. Na jedné straně stojí ti, co jim pomáhá při zvládání těžké nemoci nebo kombinaci nemocí. Nedají na ní dopustit a samozřejmě ji budou doporučovat ostatním jedincům. A rozhodně se nejedná o nějaké nezodpovědné osoby. Ono žít s bolestí není nic příjemného.
  2. Druhou skupinu budou tvořit odpůrci, kteří nemají mnohdy ani ponětí o tom, co vlastně daná rostlinka umí. Vidí za ní totiž jen „zhulence“, kteří smrdí po trávě a nemají žádnou zodpovědnost. Je to trochu přehnané tvrzení, ale nicméně bohužel takto ho vytvořila určitá vrstva společnosti a rozšířilo se to poměrně dostatečně mezi lidi.

semena marihuany

Konopí pomáhá

Jen si představme, jedna rostlinka a dokáže si poradit s mnoha různými problémy v těle. To je ideální lék. Konopí obsahuje látku zvanou kanabinoidy, které jsou mimochodem i v mateřském mléce nebo si jí tělo vytváří poměrně složitě samo. Díky nim ale konopí zvládá harmonizovat přirozené procesy v těle a zklidnit nervový systém. Využít se dá prakticky celá rostlinka a dokonce i u nás existuje společnost, která se zabývá jejím pěstováním. Ovšem toto konopí je trochu jiné odrůdy, než které bychom zakoupili na lékařský předpis. I tak se dá použít do konopných potravin, doplňků stravy nebo kosmetiky. Skvělá jsou semena marihuany, která se mohou využít do různých pokrmů, sypat na chléb nebo si z nich můžeme vyrobit konopné mléko, což je skvělá šance pro ty, kteří trpí alergií na živočišné mléko. Na trhu se začalo objevovat čím dál, tím více výrobků, které sice nejsou léčebné, ale velmi chutné a výživné, jako například proteinové nápoje.
Třeba se již dočkáme doby, kdy bude legálně dovoleno si pěstovat tuto bylinku pro vlastní potřebu, aniž by to vyvolávalo odsouzení v očích ostatních lidí.