Aby nebyl vánoční dárek jen další zbytečností

Za co je zbytečné vyhazovat peníze

Každý to zná. Některé dárky dostaneme, poděkujeme a odložíme někam na půdu nebo rovnou vyhodíme. Jsou to zbytečnosti a většinou je dostaneme od někoho, kdo nás příliš nezná a neví, čím by nám udělal radost. Zaměstnavatelé to mají o to těžší, že mají mnoho zaměstnanců a dávat každému osobní dárek, který by vyjadřoval zájem, je nadlidský výkon. Ovšem utrácet peníze za zbytečnosti jako je keramický vánoční skřítek či vonná svíčka, opravdu nemusíte. A co tedy pořídit, aby měli vaši zaměstnanci radost a mohli říct: „Ten můj šéf se fakt trefil“?

darecek_pro_radost

Originalita je důležitá

Když jsou to Vánoce, každý bude mít doma určitě stromeček a pokud chcete posílit sounáležitost k vaší společnosti, věnujte svým podřízeným ozdobu s logem firmy a nějakým milým vzkazem. Můžete nechat vyrobit reklamní tužky levně taktéž s logem nebo přívěsek na klíče. Každý obdarovaný bude mít pocit, že někam patří a pokud je v práci spokojený, bude tyto věci hrdě nosit či vystavovat. Pokud chcete své zaměstnance rozesmát, nakupte vtipné dárečky, jako jsou „prdící“ polštářky, umělý psí výkal nebo nahatý hrneček. Fantazii se meze nekladou. A pokud chcete být praktičtí a záleží vám na tom, aby vaši lidé dárek nějak využili, pořiďte jim například „drbátko“ na záda, masážní kouličky, stylovou vařečku či šroubovák, nebo malé fotoalbum. A až budete dárky na vánočním večírku předávat, pozorujte reakce vašich zaměstnanců.

vánoční_večírek

Bedlivě sledujte

Pokud se budou popadat za břicho smíchy nebo budou hned zkoušet, jak tužka píše, trefili jste se. Blahopřejeme, protože jste své zaměstnance odhadli a udělali jste jim radost. Ovšem pokud budou v rozpacích a dárky budou rychle schovávat do kabelek, zpozorněte a příští rok raději zkuste něco jiného. Ne každý je rozený vtipálek a ne každý ocení vaši snahu. Pokud se bude tvářit rozpačitě jeden, dva nebo tři lidé, nelamte si s tím hlavu. Všem se stejně nikdy nezavděčíte.