Bazén aneb ráj pro vodní radovánky či aktivní plavání

Pokud chcete pořídit bazén zejména pro menší ratolest, tak v tomto případě postačí menší nadzemní neboli nafukovací bazén. Jestliže však hodláte bazén více využívat, chtěli byste si i trochu zaplavat, je zde zapotřebí pořízení bazénu o velikosti alespoň osm metrů na čtyři metry. Co se týče hloubky, tak ideální je alespoň jeden metr a půl. V bazénu o tomto rozměru si již zaplavou dvě dospělé osoby.
bazén na zahradě
Kam s ním aneb adekvátní místo

Prioritní je volba správného místa. Tím lze vyřešit mnoho a současně i předejít řadě problémů. Do značné míry dodatečné náklady vynaložené do bazénu závisí na jeho umístění. Ideální je slunné místo. Ale místo takové, kam dopadají sluneční paprsky po co nejdelší část dne. Zároveň je zapotřebí se vyhnout místu v blízkosti stromu. Jinak budete neustále čistit a odklízet listí z vody. Nikdy by neměl být bazén samozřejmě umístěn na stinném místě.
posezení u bazénu
Ideální je taktéž volba místa poblíž domu, neboť je tak bazén chráněn před nepříznivými větrnými podmínkami a zároveň jsou sníženy náklady v případě pokládky vodovodního a odpadního potrubí. Je tomu tak i v případě napojení na solární panel. Rovněž i filtrační jednotka je efektivně ochráněna v nepromrzajícím sklepě.

Otázkou vždy zůstává, zda se rozhodnout a investovat do zastřešení bazénu nebo ne. Zastřešení je samo o sobě nákladnější investicí. Logicky lze konstatovat, že je ideální pro toho, kdo chce užívat aktivně bazén po delší dobu, nejen v rámci letní sezóny. V ostatním případě není nutností. Pro nadzemní bazén postačí i jen adekvátní plachta, která plní svou funkci v rámci eliminace znečištění a udržení stálé teploty vody taktéž dobře.

Zahradní bazén aneb na co si dát pozor

K dostání jsou zahradní bazény v pestré škále velikostí, provedení i různých tvarů. Už při samotném rozhodování ohledně pořízení bazénu je zapotřebí neopomenout zásadní fakta. Důležité je, zda v rámci umístění bazénu se jedná o klimaticky výhodné podmínky v dané lokalitě.
roh bazénu
Význačnou roli hraje správná údržba. Pokud víte, jak správně toto řešit a to zejména ohledně údržby čisté vody , máte tak vše mnohem snadší. Bazén poté již je jen pouhou radostí a zdrojem vodních radovánek a dopřání si plavání či jen osvěžení v rámci pobytu v bazénu.

Posted in Nezařazené