Tipy a triky: jak se v létě ochladit

Kdo z nás by neměl rád léto? My tedy ano. Nikdo ale nemá rád ty šílené vedra, kdy člověku pomalu nepomáhá ani voda v bazénu, jelikož je to spíše, jako kdybyste vešli do kávy, než do vody. Jak ale na problém s vedrem vyzrát? Přece jednoduše.
oheň a voda
Jednou z možností, jak vyzrát na nepříjemné vedro je pořízení ventilátoru nebo klimatizace. Pokud ale do toho nechcete investovat peníze, pak i pro vás máme dobré nápady.
Jedna z dobrých rad je vyvarování se saténu. Dejte přednost bavlněnému povlečení. Uvidíte, že se vám bude o něco lépe spát. Výhoda je, že lehké tkaniny jsou prodyšné a tím právě přispívají k tomu, že vám nebude takové šílené vedro.

Dobrým trikem je také to, že předtím, než půjdete spát, byste měli dát na pár minut vaše prostěradlo do mrazáku. Bude poté příjemně chladit a vy se konečně vyspíte.
Pokud bydlíte například ve vícepatrovém domě, pak si zkuste ustlat na zemi, jelikož teplo stoupá vzhůru a právě u země bude ten největší chládek.

Omezení elektroniky jako jsou mobilní telefony nebo počítače by vám také mohlo pomoci. Stále z této elektroniky sálá teplo a to dokonce, i když jej nabíjíme.
Studené obklady jsou také vhodnou volbou. Pokud jej budete přikládat na čelo nebo zátylek, pak uvidíte, že vám bude ihned o dost lépe.
Mezi jednu z babských rad patří i lízání zápěstí. Zní to sice divně, ale opravdu to pomáhá.
voda bazénu
Pro ženy bude dobrou radou sepnutí vlasů. Pokud máte dlouhé vlasy, pak je jasné že vám bude určitě horko. Pokud je sepnete nahoru, uvidíte, že vám pak bude o dost lépe.
Je také důležité přemýšlet nad oblečením, které v době vedra nosíte. Určitě vám bude o dost větší vedro, když zvolíte barvu černou než bílou. Černá totiž přitahuje teplo, takže si buďte jisti, že vám bude opravdu horko.
Těch rad a triků existuje opravdu mnoho. Pokud vás tedy v létě přepadne vedro, alespoň už víte, jak na něj vyzrát.

Posted in Nezařazené