Hlavní a opakující se chyby aneb jak je eliminovat?

Potřebujete si vzít půjčku. Jste pevně rozhodnuti. Je to pro vás jediné reálné řešení. Vše jste pečlivě uvážili a došli zkrátka k tomu, že bez půjčky se neobejdete. Pokud se orientujete v rámci bankovních půjček, lze využít i druhou alternativu dostupnou pro každého
muž na židli
Nejen v případě negativní odpovědi nebo dokonce v případě žádné reakce od finanční instituce, může být chyba u vás. A jde o zcela zbytečnou chybu či chyby. Vyvarujte se nejčastějších chyb. Poté je získání půjčky snadnější a dostupnější cestou, ale především ušetříte i peníze, neboť zvyšujete šanci na vzetí správné půjčky.

Zásada č.1 – nenechte se ovlivnit reklamou!

Je v kompetenci marketingového oddělení a tahu na lidi, aby podlehli lákavé nabídce půjčky, která vypadá sebelépe, až máte pocit, že nemůže být k dispozici již výhodnější půjčka. Mějte na paměti, že dobré zboží se prodává většinou samo. Efektivní produkt vehementní reklamu opravdu nepotřebuje. Určitě nikdy nepropadněte ihned reklamě, aniž byste si zjistili více. Ve výsledku na oko tak výhodná půjčka nemusí vůbec být.
našetřené mince
Zásada č.2 – opomíjeno porovnání půjček

Tento fakt vás dokáže připravit o peníze. Někdy až o tisíce. Nezáleží na tom, jestli volíte bankovní či nebankovní půjčky, ale vzájemné porovnání je důležité. Každá půjčka přeci jen se liší v podmínkách, které se rozhodně vyplatí porovnat. Upřednostnit pak ty, které vám samozřejmě nejvíce vyhovují.

Zásada č.3 – orientování jen na základě úrokové sazby

Úrok je však v tomto případě jen jedním z parametrů, na který je třeba se při výběru půjčky zaměřit. Více podstatnější je hodnota RPSN, která vypovídá o tom, jaká bude konečná částka půjčky. Neboť nejen úroky, ale jsou do této hodnoty promítnuty i veškeré další poplatky.

Zásada č.4 – prověření veškerých podmínek půjčky

Každá finanční společnost stanovuje vlastní striktní podmínky, které je nezbytné splnit, aby žadatel mohl získat půjčku. Mezi obecné podmínky takřka shodné pro všechny instituce náleží, aby žadatel byl plnoletý, bydliště či trvalý pobyt měl na území ČR, disponoval dostatečnou bonitou, neměl nesplacené pohledávky z minulých let, měl vlastní osobní účet, telefon a e-mail.

Posted in Nezařazené