Jak velké sociální rozdíly mezi námi tvoří peníze?

 Pro některé z vás se bude jednat možná o novinku, ale skutečný rozdíl mezi těmi nejbohatšími a nejchudšími se stále jen zvětšuje a nikdo není schopný ho zastavit. Například si vezmeme práci nějakého vysoce postaveného manažera bankovní společnosti a prostého farmáře z té samé země.
bankovky usa.jpg
 Manažer vstane v 7 hodin, přijede ve svém služebním autě do práce, udělá so kávu a sedne si do svého pohodlného křesla za stolem. Ze své tašky si vytáhne služební notebook i s telefonem a začne pročítat smlouvy a různé dokumenty. Po 8 hodinách se sbalí a šťastný vyrazí domů, aby mohl jít se synkem na fotbal a manželku vzít do divadla.
 Nyní si přiblížíme život farmáře, ten vstává brzo ráno, nejlépe když ještě nesvítí slunce, aby mohl spravovat svou půdu. Stará se o skot, plodiny, obdělává pole, celý den pracuje na svém statku bez rozdílu v počasí. Pracuje těžce celý den do pozdního odpoledne, aby jeho rodina měla co jíst a jeho děti mohli chodit čisté a připravené do školy.
 Toto je jen malá ukázka, jak se liší sociální rozdíl mezi obyvateli té a samé země. V České republice se s tím můžeme setkat také, poslanci berou výplatu, která neodpovídá náplni jejich práce.  Místo toho, aby lidem starým, nemocným nebo postiženým pomohli a postarali se o ně, tak si sami zvýší plat a sníží ceny v kantýně, protože podle jejich slov, poslanci mají nárok na levné občerstvení.
přikolíčkované bankovky.jpg
Opravdu si myslíte, že když někdo takový rozhoduje o obyčejných lidech, tak to může dopadnout dobře? Já opravdu ne, ovšem je možné, aby si všichni lidé byli sociálně rovni nebo aspoň měli podobnou sociální úroveň? Dle mého názoru to možné nikdy nebude, někteří lidé jsou pracovitější než ostatní, jiní jsou zase poctivější a další mají svůj životní styl, spojený třeba s hazardem, alkoholem nebo drogami. Státy by se měli pokoušet tyto rozdíly minimalizovat, ovšem nikdy nepůjdou úplně odstranit, protože každý člověk je jedinečný a každý je svého štěstí strůjce.

Posted in Nezařazené