Co můžete uložit do sáčků s klopou

Polyetylenové a polypropylenové (celofánové) sáčky s klopou jsou výborným pomocníkem v domácnosti i v logistice. Uzavírací mechanismus (lepicí proužek) brání úniku i těch velmi drobných předmětů a jeho výhodou je opakovatelné uzavírání a zavírání, prakticky bez omezení. Sáčky vykazují velmi dlouhou životnost a spolehlivost a lze je používat v širokém rozpětí teplot a vlhkosti vzduchu. Nevadí jim hluboký mráz a teplota vzduchu i přes 35 stupňů Celsia.

navlékací korálky

Co patří do sáčku s lepicí klopou

Textilní galanterie – sáčky jsou průhledné a tak snadno rozlišíte, co se nachází uvnitř. K ukládání textilní galanterie jsou přímo ideální. Vezměme jako příklad knoflíky, závlačky, sponky, druky, nitě, zipy a podobné drobnosti, které by měly být od sebe odděleny, ale pokud je umístíte do sklenic či misek, zaberou spoustu místa u šicího stroje či ve skříni.

Šperky a bižuterie – drobnosti tohoto typu se také takto mohou ukládat ve šperkovnici nebo v zásuvce nočního stolku. Výhodou je, že se nikam nezakutálí, což může být problém třeba u náušnic a prstenů. Sáčky mohou být větší i velmi malé, takže s nimi můžete vytvořit velmi přehledný zdroj, kam stačí jen sáhnout a podívat se, co je uvnitř.

Dokumenty – papírové doklady a dokumenty, u nichž požadujete, aby nemohly vypadnout z desek, se mohou tímto způsobem archivovat. Sáčky s klopou jsou ideální pro menší formáty různých archivních dokladů, jako jsou vysvědčení, rodné listy, technické průkazy, ale i různé drobné návody domácích spotřebičů.

pivní tácky

Sběratelské exponáty – sáčky s klopou dobře znají sběratelé starých kartonových vlakových jízdenek, pivních tácků, nálepek na krabičky od zápalek, výměnných aršíků známek, samolepek a nálepek, kalendářů a diářů a podobných drobností. Sáčky chrání před vlhkostí a prachem a jsou pro tyto účely naprosto ideální. Poslouží doma i na sběratelských burzách.