Co vše nabízí tvorba internetových stránek Frýdek-Místek

Ať se nám to líbí, nebo ne, žijeme v současnosti nejen v reálném světě, ale i v tom virtuálním. To platí zvláště od doby, co se internet stal široce dostupným prakticky pro každého. Je to hlavně díky nízkým cenám starších typů chytrých mobilních telefonů, ale také volné wi-fi, kterou nabízí mnoho veřejných míst.

Ať už je však důvod jakýkoliv, není pochyb o tom, že na síti trávíme stále více času. Vyhledáváme zde informace, nakupujeme, bavíme se s přáteli, seznamujeme se s novými lidmi, sledujeme filmy a seriály. A je pochopitelné, že si tohoto trendu všimly i oficiální organizace a přizpůsobují se mu.

blog2

To je například i důvodem, proč má prakticky každé město svou webovou stránku. Ta slouží jak k propagaci, tak k předávání informací občanům dané obce. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že především starší občané internet nemají, nebo s ním neumí příliš dobře zacházet. Je tedy nutné stále využívat i klasické nástěnky.

Avšak jako v jiných případech, i městské webové stránky, jako je například tvorba webových stránek Frýde-Místek Imperialmedia.cz, musí splňovat určitá kritéria, aby mohla plnit svou funkci.

clanek1

Tím hlavním je samozřejmě jednoduchost a přehlednost. Je nutné, aby se i lidé, kteří internet příliš nepoužívají, dokázali na webu města vyznat a najít tam to, co potřebují.

Další důležitou podmínkou je aktualita informací. Je nutné, aby vše, co tam lidé najdou, odpovídalo aktuálnímu stavu, a pokud ne, například u zpráv z dřívějších období, aby tam byla tato skutečnost jasně vyznačena. Nesmíme totiž zapomínat, že mnoho lidí se na to, co najdou na webu města, spoléhá.

V neposlední řadě je také nutné, aby zde byly veškeré potřebné dokumenty, které by mohly návštěvníka či obyvatele města zajímat. Ať už jsou to městské vyhlášky, zápisy z jednání obecní rady, a podobně. Jen tak bude moci daná internetová stránka skutečně plnit svůj účel.