Každá věc má svoji životnost

Pokud něco zkrátka používáme, poté musíme počítat s tím, že se čas od času něco porouchá nebo opotřebí. Nic totiž netrvá věčnost. To že se, ale porouchá nějaká součástka, to neznamená, že se celá věc má vyhodit. Mnohdy se dá totiž poškozený díl snadno opravit a může dál bez problémů sloužit. Například zahradní trampolína náhradní díly má vcelku dobře dostupné, podle svého rozměru a typu, není problém je vyměnit a dopřát dětem dalšího skotačení.
místo schůdků židle
Co všechno se může snadno dokoupit?
· Kryty pružin
Jedná se o ochranný obvodový pás, který slouží k bezpečnosti trampolíny. Jsou vyrobeny z kvalitního PVC a překrývají pružiny po celém obvodu. Jejich kvalitní polstrování je odolné vůči povětrnostním podmínkám, slunečnímu záření i dešti, ale bohužel nevydrží věčně. Jakmile se zjistí nějaké protržení, je to signál pro výměnu.
pružiny na trampolíně
· Ochranné sítě vrchní
Každá trampolína by je měla mít, jedná se o bezpečnostní prvek, který zabrání vypadnutí ze skákací plochy. Vstupní otvor je vždy dostatečně zajištěn i proti opětovnému rozepnutí. I když je velmi odolná, stáří a používání, včetně počasí se na nich vždy podepíší. I sebemenší poškození by se nemělo přehlížet.
· Ochranné sítě spodní
Jsou spíše praktickým doplňkem, aby se pod trampolínu nedostalo dítě, když někdo bude skákat, což by mělo za následek škaredý úraz.
· Pružiny
Snad nejvíce namáhané součásti trampolíny. Používáním a zatěžováním se přirozeně opotřebovávají a ztrácí svoji pružnost a napětí. Vyměnit pružinu není nic složitého, dá se hravě nasadit s pomocí napínacího háku a zábava může pokračovat.
· Schůdky
Skutečně by se neměly podceňovat nebo nahrazovat třeba židlí, kdy se může snadno převrátit. Schůdky jsou navrženy a zpracovány tak, aby umožnily snadný přístup na odrazovou plochu a přirozeně z ní.
· Odrazové plochy
Ani ty nejsou chráněny po celou věčnost svého působení. Mohou se poškodit nebo protrhnout, nicméně již jen to, že je to plocha, která by měla být v naprostém pořádku, bude při sebemenším náznaku znamenat výměnu.
kompletní trampolína pro děti
Náhradní díly se dají snadno zakoupit podle typu trampolíny a rozhodně bychom ji měly zakupovat jako komplet, jelikož to vyjde mnohdy daleko cenově výhodněji, než některé doplňky dokupovat časem.