Kdy jsou vestavěné skříně tou nejlepší možností?

Poslední dobou se čím dál častěji setkáváme s trendem známým jako vestavěné skříně. Proč jsou tolik populární, a jaké jsou jejich možnosti?

Skříně, které nevyčnívají

Výhodou vestavěných skříní je, že za nimi, ani nad nimi nezůstává zbytečný volný prostor. Je tak využití každý centimetr prostoru určeného k umístění úložného nábytku, a vejde se tak dovnitř větší množství věcí. Takovéto skříně nejsou jen nábytkem umístěným v prostoru, ale jsou součástí interiéru.

vestavěná skříň

Bezpečnost především

Určitě jste už někdy slyšeli o dětech, které na sebe převrhli skříň. Jednou z možností je samozřejmě připevnit skříň ke stěně, avšak to rozhodně nevypadá tak dobře, jako když je skříň u stěny zabudovaná. Když pak děti napadne se věšet na dveře od skříně, neb ose v ní schovávat, nehrozí jim nebezpečí.

Jaké jsou možnosti velikostí?

Vestavěné skříně se vyrábějí obvykle na míru, a tak je zde velký prostor pro představivost.

A co design?

Design skříní lze navrhnout tak, aby vyhovoval vaším přáním a potřebám, a ladil se zbytkem místnosti. Co se materiálů týče, je velký výběr. Použít můžete například lamino ve stylu dřevo dekoru, nebo univerzální barvy. Dále pak lze volit bambus, který je poslední dobou velmi oblíbený, ratan, nebo loom. Dveře skříně lze vybavit i zrcadly, nebo sklem.

Rozložení

Je také si potřeba promyslet, co hodláte do skříně ukládat, a dle toho také skříň rozvrhnout. Kolik by měla mít zásuvek, prostoru na zavěšení, polic, či přihrádek?

bílá šatna

Detaily

Na detailech záleží, a je tedy potřeba správně volit úchytky, závěsné komponenty, tyče, ale i rámy.

Cena

Cena není pevně daná, záleží totiž na rozměrech, zvolených materiálech, ale i složitosti. Pro příklad lze uvést, že skříň o rozměrech 260x200cm a hloubce 60 cm s posuvnými dveřmi vychází průměrně na necelých 25 000Kč. Menší jsou pak obvykle levnější, ale záleží i na volbě materiálu, a dalších detailů.