Nevěřte všemu, co vidíte na internetu!

Nezmar této doby, internet. Má milion kladných využití. Například si zadarmo poslechneme hudbu, kterou máme rádi, dozvíme se jakoukoliv informaci, která nás zrovna napadne. Když si chceme pustit film, není problém. Nemusíme už chodit ani na nákup, protože všechno pořídíme online. Kdykoliv máme chuť na jídlo, najdeme si kontakt a můžeme si jej nechat dovézt. Celý kyber svět je pěkné místo, když ho umíme správně využít.
pracovní stůl
Jsou tu totiž také stránky a články, které nenabízí pravdivý obsah. Nejhorší jsou články o zdraví, které píšou amatéři ne odborníci, lékaři. My totiž logicky všemu, co vidíme napsáno v prohlížeči, věříme. Ale pokud nám někdo radí, že na angínu nejrychleji pomůže cvičení jógy, tak nám snad selský rozum řekne, že je něco špatně. Čtěte obsah, který je ověřený nebo je pod ním napsaný člověk s doktorským titulem. Stejně tak o hubnutí. Raději si najděte dobrého nutričního poradce, než abyste mrhali čas čtením nesmyslných článků. Může to dojít do takového stádia, že nějakou radu vyzkoušíte a nedopadnete dobře.
Dalším nesmyslem jsou hoaxy. Čili klamavé zprávy, které kolují po e-mailu. Určitě jste několikrát v životě mazali e-mail s názvem „Přepošli 10 lidem, jinak to pěti dní umřeš“. Cílem těchto e-mailů je přeposlat reklamu co nejvíce uživatelům. Často se v těchto zprávách ukrývá spam v odkazu. Když na něj kliknete, můžete si snadno odrovnat celý počítač. Když Vám tato zpráva přijde, neotálejte a co nejdříve ji odstraňte. Při nejlepší vložte do složky „spam“ a už se Vám nebudou zobrazovat. Často může chodit z účtu, který má velmi podobné jméno, jako Váš známý, aby to vypadalo, že Vám píše on.
psaní na počítači
Buďte proto opatrní v tom, co čtete, čím se řídíte a jaké zprávy přijímáte, na co klikáte a čemu důvěřujete. Toho, že na webu můžeme dělat už téměř cokoliv, mnoho lidí a společností využívá.

Posted in Www