Podívejte se na důkaz, že levné neznamená vždy špatné

Ve světě elektroniky a zejména mobilních telefonů se lidé často orientují jen pouze podle značky a ceny. Je samozřejmě dobře, když se držíte osvědčených značek jako jsou Lenovo, Xiaomi nebo Huawei. Jejich cena ale někdy může být příjemně nízká. A přitom za ni získáte skvělého, každodenního a multifunkčního parťáka.

Žena chytrý telefon

Dostanete jen základ

Myslete na to, že se pohybujeme v nejnižší cenové kategorii. Proto v základu nemůžete očekávat žádné obrovské příslušenství. Po zakoupení získáte pouze červenou krabičku s modelem, cca metr dlouhým napájecím kabelem, síťový adaptér a kovový prostředek na otevření SIM a micro SD slotu. Xiaomi Redmi 6 obal si musíte dokoupit a rozhodně máte z čeho vybírat. Můžete tak modelu dodat osobitý styl.

Hlavní parametry

Obrazovka je trochu menší než je běžné, a to 5,7 na 5,45 palce. Rozlišení je klasické o velikosti 720 x 1440 pixelů. Displej je IPS LCD panel o poměru stran 18:9. Ve slunci je čitelnost dokonale průměrná a počítejte s tím, že bílá má lehce našedlý odstín. Koneckonců za tak levný nákup nemůžete očekávat, že bude vše perfektní. Ale rozhodně na tom není nijak špatně.

Poslech hudby smartphone

Příjemný zvuk

Kvalita zvuku je dobrá, ale nešikovné je umístění reproduktoru. Bohužel je ve spodní části na zadní straně. To znamená, že když budete poslouchat hudbu, hrát hry nebo si pouštět filmy, bude zvuk vycházet směrem od vás. Ve chvíli, kdy ho dáte do držáku v autě, nemusíte slyšet téměř nic.

Dobré fotky v dobrých podmínkách

Zde se Redmi 6 dočkal velkého pokroku oproti svému předchůdci. Na zadní straně má duální fotoaparát. Hlavní má rozlišení 12 Mpx se světelností f/2,2. Druhý má rozlišení 5 Mpx se stejnou světelností. Využít můžete také LED blesk a HDR panorama. Fotky mají velikost 4016 x 3008 pixelů, což není vůbec špatné. Pokud nebudete fotit za deště, sněhu nebo ve velké tmě, dočkáte se hezkých snímků.