Solární krycí plachty pro bazény

Máte doma bazén? Nebo přemýšlíte o jeho pořízení? Jistě víte, že k bazénu patří také různé další druhy příslušenství. Jedním z nich je i krycí plachta. Ta má za úkol primárně chránit vodu před nečistotami. Takže kryje hladinu vody například přes noc nebo i přes den, když se nekoupeme. Zakryjeme hladinu a tím pádem do vody nepadá tolik nečistot z okolního prostředí. V opačném případě, bez zakryté hladiny bychom totiž na druhý den viděli, že je ve vodě mnoho různých mrtvých broučků, spousta napadaného listí a trávy, další chuchvalce prachu a pylu, větvičky, či další nečistoty, které sem nafoukal vítr, nebo do vody napadaly z okolí.

bazén, židl

Krycí plachty se vyrábí nejčastěji v modré nebo černé barvě, aby na ně co nejvíce svítilo sluneční záření a vodu tím pádem také ohřívaly. Co to dokáže ještě lépe?

Chcete, aby se Vám voda v bazénu pořádně nahřívala? Zdá se vám, že krycí plachta moc v takovém případě nepomůže?

V tom případě pomůže solární plachta na bazén Chlorito.

Proč solární? Protože má v sobě speciální články, které přenáší teplo ze slunečního záření daleko rychleji a efektivněji právě na hladinu vody a vodu tím pádem ohřívají.

Mohou mít různé barvy, velice oblíbené jsou v posledních letech transparentní tedy průhledné. Vybírat si samozřejmě můžete také z různých druhů kruhů nebo oválů.

Vyrábí se také v černé a modré. Mají různé velikosti a rozměry, takže si stačí vybrat podle Vašeho bazénu.

bazén klobouk

Solární plachta nemá za úkol jenom vodu ohřívat, i když to ji jde daleko lépe, než například její sestře, krycí plachtě, ale stejně jako ona také chrání před nečistotami, aby nepadaly do vody. Zamezuje odparu vody v horkých letních dnech nebo dokonce i přes noc.

Pokud je hladina vody krytá, zamezí se odparu vody. Nebudete muset tolik vody připouštět.

Zakrytou hladinu také neopouští tolik tepla. Jakmile se jednou do vody teplo dostane, pak je zde uschované a nechceme, aby se opět voda ochlazovala, takže hladinu přikryjeme a teplo je zde uložené, po dalších několik dní se bude méně voda ochlazovat.