Turistika nabízí neomezené možnosti

Turistika představuje pohybovou aktivitu, která není závislá na sportovišti, dalších účastnících a nepotřebuje žádné speciální vybavení. Tedy krom trekových bot, ty přeci jenom stojí za zvážení. A to hlavně v případě, kdy se rozhodnete zdolávat náročnější terén. Turistické trasy jsou označené podle náročnosti, dalo by se tedy říci, že turistika je vhodná pro začínající nadšence i zkušené turisty. Navíc v posledním roce, kdy byla všechna sportoviště zavřená, se více než kdy jindy lidé uchylovali k sportovním aktivitám provozovaných venku.

trekové boty

Pro koho je turistika vlastně určená?

Hlavní kouzlo turistiky tví, že je možné jí provozovat napříč věkovými skupinami. Obout trekové boty mohou malý nadšenci, ale i ti poněkud starší, kteří nechtějí na stáří zahálet. V tomto případě je ale klíčový výběr trasy, není totiž turistika jako turistika. Za tu se totiž považuje procházka po rovinatém terénu, ale i zdolávání strmých skalisek v horách. Jedno však mají oba druhy turistiky společné – poznávání nových krajin. Možná budete překvapeni, jaké přírodní scenérie je možné u nás obdivovat.

turistické boty

Za kvalitní turistikou není zapotřebí hned vyjíždět do zahraničí. Tedy v případě, kdy vás neuchvátila náročnost a nebezpečnost ferrat. Těch je u nás totiž poskromnu a rozhodně se svou náročností nedají srovnat například s těmi, které můžeme obdivovat v zahraničí. Na ferraty je ale přístup povolen jen se speciálním lezeckým vybavením a pokud tuto aktivitu zkoušíte úplně poprvé, vyplatí se jí absolvovat se zkušenějším průvodcem. V blízkosti nich je povětšinou možné lezecké náčiní i přilbu vypůjčit, ovšem za mnohdy vysoký poplatek. Ferraty se stávají stále oblíbenější, možná je to právě pocit nebezpečí, který příznivce tolik láká. Opatrnost je v tomto případě ale skutečně na místě. Turistika má zkrátka mnoho pohod a je jen na vás, pro kterou z nich se rozhodnete.