Zip sáčky prostupují do mnoha odvětví lidské činnosti

Sáčky se zipem nám dělají společnost už pěknou řádku let, ale ne zas tak dlouho, abychom je považovali za souputníka napříč dvacátým stoletím. Tehdy existovaly docela prosté igelitové pytlíky a tašky, ale neměli jsme takovou možnost sáček či tašku uzavřít rozebíratelným spojem, který by zároveň poskytoval důkladnou ochranu uložených věcí.

Zipový mechanismus nebylo tak snadné vyrobit, první prototypy provázela řada neúspěchů a nebylo zrovna snadné tuto technologii zvládnout během krátké doby. V současné době ovšem máme konečně možnost využít je v plné síle na mnoha místech:

pražená kávová zrna

Krmiva pro zvířata – dnes je velmi snadné zajistit krmiva pro kočky nebo psy, pro hlodavce a další zvířata, neboť se prodávají krmiva granulovaná, sypká a ta se skladují v plastových pytlích. Některé z nich mívají uzavírací zip, o kterém tu již byla zmínka, a samotný pytel je pak dokonalou skladovací nádobou s perfektním hermetickým uzávěrem. Nepotřebujete žádné dózy ani krabice.

bílá mouka

Stavební hmoty, čisticí prostředky, hnojiva a další chemikálie – mnoho druhů chemických sypkých, tekutých i polotekutých látek lze snadno skladovat právě tímto způsobem. Sáček či pytel dobře těsní a chrání okolí i samotný obsah před vlhkostí a vodou, před prašným prostředím a samozřejmě dbá o to, aby se obsah nikam nevysypal a nezpůsobil nějakou lokální pohromu.

Domácnost – velmi široké využití nachází zip sáčky 2pack.cz, zpravidla transparentní, v domácnosti v tolika verzích, že by bylo obtížné je všechny vyjmenovat. Tak alespoň namátkou uveďme kancelářské potřeby, hračky, oblečení, trvanlivé potraviny, potraviny v chladničce a v mrazáku. Hodí se i na cestách na dovolené, např. pro odkládání špinavého prádla, zabezpečení mobilního telefonu, fotoaparátu či kamery před vlhkostí a nečistotou. Podstatné je, že tento způsob ukládání věcí je velmi levný, a že sáčků na zip existuje velké rozpětí různých velikostí a síly materiálu.