Co je důležité při výběru sedací soupravy?

Před pořízením sedací soupravy je potřeba si zodpovědět několik základních otázek, které zamezí špatnému výběru. Vždyť se přece jenom jedná o investici na několik let, takže je vhodné si vše promyslet a ve výběru se neunáhlit.
sedací souprava
Před koupí je potřeba si dát dohromady pár údajů, které zúží konečný výběr vzhledu. Zejména je nutné vědět, jakou velikost bude sedačka mít. A to neplatí pouze v závislosti na prostoru, ale také co se týká počtu členů. Míst k sezení by mělo být přesně tolik, kolik členů je v domácnosti, ale klidně i víc pro případné návštěvy. Další takovou otázkou je, zda se bude sedačka používat pouze k relaxaci u televize, či bude sloužit také k občasnému přespávání. V druhém případě je nutné zvolit rozkládací variantu, protože by jinak spánek byl značně nepohodlný. Důležité je také to, jestli se v domácnosti pohybují děti či domácí mazlíčci – potom je vhodné volit takový potah, který je snadný na údržbu. A v neposlední řadě je dobré vědět, kolik chceme investovat.
obývací pokoj
Po zodpovězení těchto základních otázek se můžeme věnovat dalším dílčím parametrům. Těmi je například tvar, kdy jsou na výběr rovné, rohové, do U nebo sedací soupravy s křesly. Poté je možné sehnat takové typy, které nabízí možnost spánku (rozkládací) nebo ty s úložným prostorem. Některé kombinují obojí. Při výběru rozkládacích modelů je nutné si pohlídat, aby mechanismus byl pevný a rozložení proběhlo s co nejmenší námahou. Například click clack výsun umožňuje rozložení pomocí dvou pohybů nebo rozkládací systém s celistvou matrací, který se snadno vysunuje a navíc je spaní na něm pohodlné i pro časté spaní.
Materiál je také důležitým parametrem. Konstrukce by měla mít nejlépe kovovou či ocelovou konstrukci, která toho snese skutečně hodně. Levnější variantou je dřevěná konstrukce, která je také vcelku kvalitní. Nejlevnější je pak konstrukce z dřevotřísky. Materiál výplně může být z PUR pěny, studené nebo paměťové pěny, kdy nejlepší vlastnosti najdeme u poslední jmenované. Materiál potahu by měl odpovídat charakteru domácnosti. Čím víc členů (a především dětí či domácích mazlíčků) má, tím spíše by měl povrch být snímatelný nebo alespoň dobře omývatelný. Tomu napomáhá technologie aquaclean nebo ošetření teflonem.